Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 1,2 - 1991

Miha Ramšak, dipl. inž. gradb., raziskovalni sodelavec

ZMANJŠANJE ZVOČNE IZOLIRNOSTI MASIVNIH PREGRAD ZARADI NEUSTREZNEGA OBLAGANJA

UDK: 699.844:624.07

Članek obravnava nekatere primere, ko se zvočna izolirnost masivnih pregrad zaradi oblaganja zmanjša. Prikazano je, da je vzrok tako v neugodnem vplivu koincidence v dodanem sloju kakor tudi v neugodnem vplivu resonance nastalega večslojnega sistema. V nadaljevanju so prikazani načini, kako se je mogoče tem vplivom izogniti.

REDUCING SOUND INSULATION OF HEAVY PARTITIONS BY THE IMPROPER ADDING OF LAYERS

Particular cases are treated when the sound insulation of heavy partition is reduced by the improper adding of layers. It is shown that in these cases the decrease of sound insulation of the partition is caused by the coincidence effect and the resonance of such multilayered partition. It’s also shown how to avoid these effects.