Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 9,10 - 1975

dr. Anton Koščak, iur.

Zemljiške zadeve, vprašanja nepremičnin in stanovanj ter druge premoženjsko-pravne zadeve v zvezi z gradnjo objektov Kliničnega centra

UDK: 347.13/.14

ZEMLJIŠKE ZADEVE, VPRAŠANJA NEPREMIČNIN IN STANOVANJ TER DRUGE PREMOŽENJSKOPRAVNE ZADEVE V ZVEZI Z GRADNJO OBJEKTOV KLINIČNEGA CENTRA V LJUBLJANI
Avtor obravnava v članku pridobivanje zemljišč, ki so bila povečini pridobljena od državljanov zasebnikov, v nekaj primerih pa tudi od družbenih organizacij. Nepremičnine, to je zgradbe, ki jih je bilo treba podreti, so bile z ustreznim zemljiščem pridobljene večinoma s pogodbo, ki nadomešča razlastitev.

Problems concerning grounds, real estates and lodgings, as well as other property legal matters regarding the construction of the Clinical Center buildings

PROBLEMS CONCERNING GROUNDS, REAL ESTATES AND LODGINGS, AS WELL AS OTHER PROPERTY LEGAL MATTERS REGARDING THE CONSTRUCTION OF THE CLINICAL CENTER BUILDINGS

The acquiring of grounds, mainly from the private persons and in some cases from social organizations, is reported. Real estates, i. e. buildings due to be pulled down, including the appropriate land, were acquired mostly by a contract, replacing the expropriation.