Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 8 - 1984

Franc Zupan, dipl. gradb. inž.
Zdenko Josipovič, dipl. gradb. inž.

ZAPIRANJE GRADBENE JAME HIDROELEKTRARNE MAVČIČE NA SAVI

Povzetek
Podani so karakteristični podatki elektrarne, opisan koncept zapiranja gradbene jame ter navedene glavne geološke, hidrogeološke in geotehnične značilnosti področja elektrarne ter hidravlične raziskave pogojev zapiranja gradbene jame.

Povzetek

Opisani so objekti gradbene jame ter podana glavna problematika izvedbe teh objektov.

ZAPIRANJE GRADBENE JAME HIDROELEKTRARNE MAVČIČE NA SAVI

Summary

The paper gives characteristic date on the HPP Mavčiče and outlines the technical solution of closing the main structures construction pit by a cofferdam. Geological, hydrogeological and geotechnical conditions of the site as well as hydraulic model research work related to the closing of the pit are briefly described.

The authors wish to point out to the main problems arising during concrete wall and grout curtain canstruction.