Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 10 - 1986

Angela Lebar, dipl. inž. fiz.

TOPLOTNA STABILNOST OBODNIH KONSTRUKCIJ ZGRADBE

Povzetek
V članku so opisane meritve časovnega poteka temperatur v zidnih ter okenskih konstrukcijah in toplotnega toka skozi te konstrukcije pri periodični toplotni obremenitvi zunanje površine. Analizirani so rezultati meritev in primerjani z računskimi vrednostmi.

Thermal Stability of External Elements of Buildings

Povzetek

The measurements of the temperature time course In external wall and window constructions as well as of the heat flow rate through the same constructions at the periodical heat load in their external surfaces are being discussed within this study. The results ol the measurements have been analysed and compared to the estimated values.