Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 1,2 - 1978

Egon Žitnik, dipl. inž.

Razvojne dileme VTO Gradbeništvo z vidika vključevanja v usmerjeno izobraževanje

UDK: 377.5

Avtor obravnava predlog programa za vključevanje in prilagajanje vzgojno-pedagoške dejavnosti na Visoki tehniški šoli Maribor Oddelek za gradbeništvo v sistem usmerjenega izobraževanja. Izobraževanje na področju gradbeništva in tehničnih strok nasploh zahteva poleg ustreznih teoretičnih osnov tudi mnogo kontinuirnega praktičnega dela, kar pa terja več časa, več prostora in več kvalificiranih učiteljev.
UDC 377.5

DEVELOPMENT PROBLEMS OF BUILDING STUDY INCLUDING INTO THE DIRECTED EDUCATION SYSTEM

UDC 377.5

The author treats the project for including and assimylating of educational-pedagogical activity on the High Technical School in Maribor, section for building studies, into the system of directed education. The education on the field of building and other technical branches requires also many practical works beside the theoretical fundaments. But it means more time, more school rooms and more teacher experts.