Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 1 - 1975

Dr. Peter Fajfar

Račun konstrukcij pri seizmični obtežbi

UDK: 624.074.7:624.042

RAČUN KONSTRUKCIJ PRI SEIZMIČNI OBTEŽBI
V članku je prikazan račun dinamičnega odziva konstrukcije z metodo transformacije v glavne koordinate ter reševanjem diferencialne enačbe s pomočjo Duhamelovega integrala in razložena metoda s spektrom odziva. Opisana je aplikacija teh metod pri seizmični obtežbi in omenjeni so nekateri problemi v zvezi z računom konstrukcij na seizmičnih področjih.

Seismic analysis of structures

SEISMIC ANALYSIS OF STRUCTURES

The time-history method with the use of modal analysis and of the Duhamel integral is presented and the response spectrum method is explained. The application of these methods in earthquake engineering is described and some problems of seismic analysis are mentioned.