Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 1,2 - 1991

mag. Igor Čehovin, dipl. gradb. inž.

PROBLEMATIKA ZASTAJANJA SUSPENZIJ V AKUMULACIJSKIH BAZENIH

UDK: 627.17+621.221.3

PROBLEMS OF THE SEDIMENT DEPOSITION IN RIVER ACUMULATIONS

V prispevku so naštete predvsem nekatere pomembnejše spremembe in posledice, ki nastopijo zaradi spremenjenih hidravličnih razmer v rečnem toku po izgradnji umetnih rečnih akumulacij. Procesi so medsebojno zelo povezani in časovno odvisni, zato jih je potrebno pri prognozi dogajanja v akumulaciji obravnavati kot enoten sistem.POVZETEKSUMMARY