Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 8 - 1984

Željko Kokolj, dipl. gr. inž.

PROBLEMATIKA MHE V SR SLOVENIJI

Povzetek:
V danku je predstavljena aktivnost IBE na področju projektiranja, izgradnje in študij za male HE. Ugotovljeno je, da tipizacija gradbenih elementov na mogoča zaradi specifičnih terenskih pogojev. Možna je tipizacija opreme, ki jo bomo lahko dosegli, ko bo izdelan celovit pregled izkoristljivega hidroenergetskega potenciala. Podan je predlog organizacije za izgradnjo MHE, ki zagotavlja hitrejši in bolj učinkovit nastop pri izgradnji.

Povzetek: