Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 1,2 - 1978

Milan Pukšič, gradb. inž.

Preusmeritev Drave prek jezovne zgradbe v Markovcih pri izgradnji HE SD2 - Formin

UDK: 621.311.21

Avtor obravnava preusmeritev reke Drave prek jezovne zgradbe v Markovcih pri izgradnji hidroelektrarne Srednja Drava 2 Formin. Članek podaja priprave in tehnološki potek preusmeritve, ki jo je kot zadnjo nalogo na tem energetskem objektu izvajalo GIP Gradis TOZD Nizke gradnje Maribor.

THE CHANGEMENT OF DRAVA RIVER CURRENT AT MARKOVCI WITH REGARD TO THE BUILDING OF ELECTRICAL POWER PLANT SREDNJA DRAVA 2 - FORMIN

The author treats the changement of Drava river current at Markovci with regard to the building of Electrical Power Plant Srednja Drava 2 — Formin. The paper gives the preparating works and the technological data of this Drava current changement which was the last building task on this energetic object, executed by GIP Gradis Nizke gradnje Maribor.