Objavljeno v: Gradbeni vestnik – 9-11 – 1990

dr. Bojan Majes, dipl. gradb. inž.
dr. Lujo Šuklje, dipl. gradb. inž., zaslužni profesor, redni član SAZU, višji predavatelj

PREGLED RAZISKAV VPLIVA LEZENJA NA KONSOLIDACIJO ZEMLJIN

UDK: 624.131.5:31

Kaa—ia» •ammmmmmmmmm* 'mmmmmsmj? *
Pregled obsega raziskave članov in sodelavcev Katedre za mehaniko tal Univerze v Ljubljani, opravljene v času od leta 1957 do 1990 na področju konsolidacije zemljin posebej glede na viskozne lastnosti in na nelinearnost reoloških in prepustnostnih sovisnosti. Dodan je seznam publikacij, ki prikazujejo metode in dosežke raziskav.

REVIEW OF INVESTIGATIONS CONCERNING CREEP EFFECTS ON CONSOLIDATION OF SOILS

Kaa—ia» •ammmmmmmmmm* 'mmmmmsmj? *

This review concerns the investigations of members and cooperators of the Chair of Soil Mechanics at the Civil Engineering Department of the University in Ljubljana, elaborated in the field of the consolidation of soils with special regard to viscous properties and to the non-linearity of rheological and permeability relationships. A list of publications is added presenting the methods and achievements of investigations.