Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 1,2 - 1991

prof. Dr. Jure Banovec, dipl. gradb. inž.
Leon Hladnik, študent

POMEN ROTACIJSKE KAPACITETE PRI ELASTIČNO-PLASTIČNI ANALIZI RAVNINSKIH OKVIROV

UDK: 624.014.2.072.33:624.046:531.25

Članek podaja osnove računskega postopka rotacijske kapacitete prerezov jeklenih ravninskih okvirov. Računski primeri kažejo vpliv rotacijske kapacitete na nosilnost oziroma duktilnost konstrukcije.

POMEN ROTACIJSKE KAPACITETE PRI ELASTIČNO-PLASTIČNI ANALIZI RAVNINSKIH OKVIROV

The article deals with the basis of the rotational capacity of the steel plane frames. The numerical examples show the influence of the rotational capacity on load-carrying capacity or rather ductility of structures.