Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 3-6 - 1991

Matjaž Makarovič, dipl. inž. kem., samostoj. raziskov.
mag. Vera Apih, razisk. svetnik

PARAMETRI, KI VPLIVAJO NA TRAJNOST TANKOSLOJNIH OMETOV NA TOLOTNOIZOLATIVNIH FASADNIH SISTEMIH

UDK: 699.86:692.29

V referatu je prikazana problematika toplotno izoliranih fasadnih oblog z vidika možnosti nastajanja poškodb.
Podrobneje so obdelana napetostna stanja v zaključnih slojih zaradi delovanja temperaturnih razlik.

PARAMETERS AFFECTING LONGTERM SERVICE OF THIN LAYER MORTARS OF FACADE THERMALINSUALATION SYSTEMS

In the study problems connected with the occurrence of damages on thermal insulating linings of exterior walls are presented.

Stress situations appearing in final layers because of temperature effects are studied into detail.