Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 3-6 - 1991

Matija Vilhar, dipl. inž., vodilni tehnolog za razvoj

OGRAJE ZA AKTIVNO PROTIHRUPNO ZAŠČITO OB SLOVENSKIH CESTAH

UDK: 625.74.5+699.844

Predlagana je razvrstitev protihrupnih ograj za zaščito pred prometnim hrupom ob cestah na podlagi akustičnih lastnosti. Prav tako je prikazan razvoj ograj, ki so po rezultatih laboratorijskih preiskav uvrščene med absorpcijske in visokoabsorpcijske protihrupne ograje.

FENCES OF ACTIVE NOISE PROTECTION ALONG OUR ROADS

There is proposed a classification of noise protection fences for protection against road traffic noise and on the basis of acoustic properties. Development of noise protection fences, being according to laboratory tests classified under absorbtive and high absorbtive noise protection fence, is presented here.