Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 1,2 - 1978

Boltežar Hvastija, dipl. ing.
Janez Bojc, dipl. ing.

Ob dograditvi hidroelektrarne Srednja Drava 2 - HE Formin

UDK: 621.311.21

Avtorja podajata ob dograditvi hidroelektrarne Srednja Drava 2 —■ hidroelektrarna Formin podrobne topografske in geološke podatke o tem objektu, s katerim bo zaključena energetska veriga elektrarn na slovenskem delu reke Drave. Ta bo v osmih stopnjah dajala letno okoli 2.700,000,000 kWh energije. Članek nato podaja podrobni opis objekta in je bogato ilustriran s skicami in slikami.

BUILDING WORKS OF THE ELECTRICAL POWER PLANT SREDNJA DRAVA 2 - FORMIN

The authors give in detail the topographical and geological data about the building of the Electrical Power Plant Srednja Drava 2 Formin. This object signifies the last part of the energetic chain on the Slovene stream of the Drava river. This energetic chain will give about 2.700.000,000 kWh of pover every year. The paper presents in detail the technical description of power object with many sketches and figures.