Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 1 - 1980

dr. Srdan Turk

UDK: 624.011.1

NOVI VIDIKI NA PODROČJU LESENIH KONSTRUKCIJ
V zadnjem času se je po vsem svetu zelo razširila uporaba lesenih konstrukcij. Avtor podaja vzroke za ta pojav. Zato je članek obenem spodbuda, da bi tudii pri nas v večj i meri uvajali lesene konstrukcij e, zlasti v primerih, ko je to gospodarno.

NEW ASPECTS ON THE FIELD OF TIMBER STRUCTURES

NOVI VIDIKI NA PODROČJU LESENIH KONSTRUKCIJ

The usage of timber structures widely spread all over the world in the recent years. In the article the author states the reasons for it’s greater consideration. The article is also an impulse for greater application of timber structures in author’s homeland, especially when this is economdcaly competitive.