Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 5,6 - 1951

Martin Obran, ing.

NEKAJ MISLI O KVALITETI GRADENJ

Dobre projekte bomo imeli le takrat, če bodo konstrukterji z dobrim teoretičnim znanjem ter s praktičnimi izkušnjami s terena, imeli na razpolago, dovolj časa za projektiranje.
Za velike in Zamotane objekte pa bomo dobili dobre projekte najhitreje in najsigurneje z razpisanim nagradnim natečajem. Ostra konkurenca prinese običajno dobre rezultate podobno kot na športnih tekmovanjih, kjer padajo rekordi navadno le ob dobri udeležbi, dočim se pri slabi konkurenci dosežejo običajno povprečni ali celo podpovprečni rezultati.