Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 11,12 - 1992

Dimitrij Bertoncelj, gradb. inž.

NAMAKANJE DRAVSKEGA IN PTUJSKEGA POLJA

UDK: 626.84

Članek Namakanje Dravskega in Ptujskega polja obravnava zgodovinski potek teženj po namakanju Dravskega polja še iz prejšnjega stoletja, opis meteoroloških, hidroloških in geoloških razmer območja, nastajanje projekta namakanja v najnovejšem obdobju in zamisel o izvedbi projekta namakanja z ustanovitvijo vlagateljske družbe.

THE IRRIGATION OF THE DRAVA AND THE PTUJ FIELD

The paper ‘The Irrigation of the Drava and the Ptuj Field” deals with the historical course of the striving after the irrigation of the Drava field in the last century, the description of meteorological, hidrological and geological conditions in the region, the formation of the irrigation project in the latest period and the idea of the realisation of the irrigation project with the foundation of an investment company.