Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 7,8 - 1990

prof. dr. Darinka Battelino, dipl. gradb. inž.
Marko Fašalek, dipl. gradb. inž.

MOŽNOSTI UPORABE METODE »JET GROUTING« V GRADBENIŠTVU

UDK: 624.159.4

V prvem delu članka so prikazane osnove injektiranja tal pod visokimi tlaki »jet grouting« in možnosti uporabe te metode v gradbeništvu. V drugem delu je podrobneje opisana sanacija tal s to metodo pod temelji stare zgradbe v Ljubljani.

POSSIBLE APPLICATIONS OF JET GROUTING IN THE CONSTRUCTION INDUSTRY

In the first part of the article the basic concepts of jet grouting are described as well as the range of possible applications in the construction industry. In the second part a more detailed description is given of the strenthening using this method of ground beneath the foundations of a building in the old part of Ljubljana.