Objavljeno v: Gradbeni vestnik - januar 2020

Toni Klemenčič, mag. inž. grad.
Rok Krevs, mag. inž. grad.
Danilo Malnar, univ. dipl. inž. grad.

LOGISTIČNI CENTER LIDL ARJA VAS

UDK: 624.014.2:69.055(497.4)

Povzetek l Članek opisuje tehnologijo gradnje objekta Logistični center LIDL Arja
in gradnjo objekta. V članku je predstavljena natančnost postavitve montažnih
Manage. Predstavljen je postopek pridobivanja zlatega LEED-certifikata.

Povzetek

Članek opisuje tehnologijo gradnje objekta Logistični center LIDL Arja vas, izdelavo terminskega plana v 3D-okolju ter pridobivanje LEED-certifikata za projektiranje in gradnjo objekta. V članku je predstavljena natančnost postavitve montažnih stebrov AB ter nadaljnja montaža strešne jeklene konstrukcije z nizko toleranco dimenzij. Podrobneje je predstavljen 4D-model objekta, ki je izdelan s programsko opremo Navisworks Manage. Predstavljen je postopek pridobivanja zlatega LEED-certifikata.

LOGISTICS CENTRE LIDL ARJA VAS

in gradnjo objekta. V članku je predstavljena natančnost postavitve montažnih
Manage. Predstavljen je postopek pridobivanja zlatega LEED-certifikata.

Summary

The article describes the technology of construction for the structure Logistics centre LIDL Arja vas, the making of timetable in 3D environment and acquiring of LEED certificate for the design and construction of this structure. The article shows the accuracy of the prefabricated columns and further assembly of the steel roof structure with lower margin of error. In more detail we present the 4D model of the structure, which was made with Navisworks Manage software. The process of acquiring gold LEED certificate is presented.

Key words: construction technology, schedule, BIM, LEED