Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 1 - 1980

Franc Cafnik, dipl. ing. gradb.

LEPLJENJE MONTAŽNIH NOSILCEV V MOSTOGRADNJI

UDK: 624.21072-2+621.792

Lepljenje montažnih nosilcev v mostogradnji je nova tehnologija stikovanja montažnih elementov. Projektant in izvajalec del morata pri obdelavi projekta in izvajanja del poznati lastnosti epoksidnega materiala.
V članku so na kratko podane lastnosti epoksid-dnega lepila, ki jih maramo poznati že pred uporabo. Nadalje je podan kratek opis lepila in zahteve za pripravo lepila ter montažnega elementa.

V članku so na kratko podane lastnosti epoksid-dnega lepila, ki jih maramo poznati že pred uporabo. Nadalje je podan kratek opis lepila in zahteve za pripravo lepila ter montažnega elementa.

GLUING THE PRECAST BEAMS IN BRIDGE CONSTRUCTION

Gluing the precast beams in bridge construction is a new technology of connecting the prefabricated elements. When preparing the design and performing the works, the designer and contractos shall be well acquainted with the properties of the epoxy bonding material.

In the article, the properties of the epoxy bonding agent, which should be known before application, are presented. Furhter a brief description of the bonding agent is given, as well as the requirements for preparing the bonding agent and the precast elements.