Objavljeno v: Gradbeni vestnik - januar 2009

Danilo Malnar, univ. dipl. inž. grad.
Matej Jarm, univ. dipl. inž. grad.

CGP, d. d., Ljubljanska cesta 36, 8000 Novo mesto

Izgradnja pilotne stene PZ-1 in PS-1 na cesti G1-5 Celje-Sevnica-Krško

UDK: 624.154:625.73

Povzetek

V sklopu izgradnje hidroelektrarne Blanca je bila potrebna rekonstrukcija ceste G1-5 Celje–Sevnica–Krško. Niveleta obstoječe ceste je bila spremenjena. Kjer ni bilo možno izvesti brežine v ustreznem naklonu, sta bili izvedeni pilotni steni. V članku je predstavljena izvedba pilotne stene PZ-1 in PS-1 na odseku rekonstrukcije ceste G1-5.

Construction of pile walls PZ-1 and PS-1 on the road G1-5 Celje-Sevnica-Krško

Summary

In connection with the construction of Blanca hydroelectric power plant a reconstruction of road G1-5 Sevnica-Krsko is required. Due to the changed levelling of the road a pile wall has been constructed in the area where the slope cannot be built in the needed inclination. The construction of the pile walls PZ1 and PS1 within section of the reconstructed road G1-5 is presented in the paper.