Objavljeno v: Gradbeni vestnik - 4,5 - 1997

Irena Daris , dipl. novinar, Predstavnica za odnose z javnostjo

50. JUBILEJ GRADBENEGA PODJETJA GROSUPLJE

V 50 - letni zgodovini Gradbenega podjetja Grosuplje so bili vzponi in padci, toda če pogledamo celoto z današnje časovne perspektive, je to zgodba o podjetju, ki je začelo iz nič, danes pa sodi v vrh slovenskega gradbeništva. Zanimivo je, da so ravno krizna obdobja v podjetju spodbudila globoke spremembe, ki so nato pospešile njegovo rast.
27.avgusta 1946 je okrajni ljudski odbor v Grosupljem izdal odlok o ustanovitvi gradbenega podjetja in tehničnega biroja Dolenjgrad. Sprva lokalno podjetje z majhnim številom zaposlenih (7 ob ustanovitvi) in skromno opremo je v naslednjih letih naglo raslo. Pridobivalo je vse večji obseg del, širilo območje svojega delovanja iz Grosuplja in okolice na širšo Dolenjsko in v Belo Krajino, sredi 50. let že v Ljubljano, ki je postajala njegovo vse pomembnejše tržno območje.

The 50 th Anniversary of building enterprise Grosuplje